یکشنبه , خرداد ۲۶ ۱۳۹۸
خانه / کتابخانه / اکبر کاراته و خرش(مجموعه داستان طنز دفاع مقدس برای نوجوانان)

اکبر کاراته و خرش(مجموعه داستان طنز دفاع مقدس برای نوجوانان)

داستان های اکبرکاراته، نمایی از شادی های پاک نوجوانان با غیرتی است که شکوه حماسه و ایمان و اخلاق شان جَنگ را به جُنگ تبدیل کرده بود. این کتاب تصاویری از نوجوانان جهاد سازندگی را به همراه دارد. لازم به ذکر است که مجموعه کتاب های طنز دفاع مقدس برای نوجوان در سیزدهمین همایش کتاب سال حوزه شایسته تقدیر دانسته شد.

اکبر کاراته و خرش


گزیده کتاب:

انگار نه انگار که جبهه است. ملت را جمع کرده بود دور خودش که مثلاً باشگاه کاراته راه انداخته است. چند روزی نگذشت که دستش رو شد. این آقای مربی فقط یک هفته آموزش دیده بود. شاگردانش این موضوع را که فهمیدند بلایی سرش آوردند که عبرت دیگران بشود!از آن وقت معروف شد به اکبرکاراته
اکبر، بمب خنده بود. همرزمان هم سن و سالش نیز دست کمی از او نداشتند. بچه های گروه آنها که همگی نوجوان های پر شرّ و شور بودند معروف شدند به جغله ها!

نگاهشان که می کردی انگار فقط برای خنده و بازی به جبهه آمده اند. نماز شب خواندنشان را که می دیدی احساس می کردی کاری جز عبادت ندارند. حماسه هایشان را اگر می دیدی ….علامت فتحه را که از ابتدای واژه “جَنگ” بردارید و جایش ضمه بگذارید، می شود جُنگ. یعنی مجموعه ای که پر است از جذابیت و زیبایی. جَنگ ما یک جُنگ بود. نشاط و شادی، یک زاویه از حماسه دفاع مردم، از این مرزوبوم در طول سال های جنگ تحمیلی است.

مولف: محسن صالحی حاجی آبادی
ناشر کتاب : موسسه روایت سیره شهدا
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
زبان کتاب: فارسی
سال نشر: ۱۳۹۲
شمارگان: ۳۰۰۰
چاپ جاری: ۴
تعداد صفحات: ۹۶
وزن(گرم): ۱۴۹
شابک:۹۷۸-۶۰۰-۶۷۹۸-۰۸-۰

اکبر کاراته2 اکبر کاراته3 اکبر کاراته4 اکبر کاراته6 اکبر کاراته7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *